بره موم خام

بره موم چیست؟

بره موم خام یک ماده تولید شده از صمغ و شیره درختان و گیاهان است. زنبورعسل در گشت زنی های مداوم خود، این صمغ ها را جمع آوری کرده، به کندو می آورد و با ترکیب کردن آن با دیگر مواد و همچنین اضافه کردن برخی آنزیم ها به این مواد اولیه، بره موم عسل طبیعی را تولید می کند.

بره موم خالص یک ماده طبیعی است که عامل اصلی ضدعفونی کردن و گندزدایی از کندو است. به همین علت است که کندو تا این حد پاکیزه بوده و هیچ آلودگی به عسل راه پیدا نمی کند. مواد موثر درون بره موم به گونه ای هستند که انواع میکروب ها را از بین برده و سلامت زنبورها و فراورده ها را تضمین می کنند.

با استفاده از بره موم گرد و خاک یا اجساد زنبورها و حشرات مزاحم کشته شده مومیایی و به بیرون فرستاده می شود و خیلی زود با بره موم محیط های آلوده برطرف می گردند.

شناخت بره موم و مهمترین فوائد آن

خواص بره موم خام

بره موم خام بعنوان یک ماده طبیعی هیچ ضرری نداشته و تاکنون عوارض بره موم خام ذکر نشده است.

بره موم برای انسان ها نیز از گذشته تا امروز خواص زیادی داشته است. انسان ها از دوران باستان بره موم را شناسایی کرده و با الگو برداری از خواص این ماده در کندو، از آن برای کاربردهای مختلف به ویژه گندزدایی استفاده کردند.

بره موم ماده اصلی تولید مومیایی در مصر باستان بوده است. همچنین در روم باستان از بره موم برای عمل های جراحی و کاربردهای مختلف دیگر استفاده می شد.

بره موم در ادیان هم نقش مهمی داشته و در دین یهود و دین اسلام به آن توجه ویژه ای شده است. امروزه با رشد علم، شناخت بیشتری از بره موم برای انسان فراهم شده و شاهد استفاده هرچه بیشتر از این ماده طبیعی هستیم.

امروزه کاربرد بره موم برای انسان از درمان سرطان و تقویت استخوان و بهبود درد مفاصل به ویژه رماتیسم گرفته تا کمک به بهبود زخم و…  ادامه مقاله

محصولات بره موم

به علت خواص بالای درمانی و بهبود بخشی بره موم، فرآورده های متنوع و زیادی دارد. مانند عصاره آبی بره موم، عصاره الکلی بره موم، کپسول بره موم و پودر بره موم.

که تمامی این محصولات خواص بره موم خام را دارا بوده و کاملا ارگانیک هستند و تداوم در مصرف آن ها قطعا نتیجه مدنظر شما را در پی خواهد داشت و… ادامه مقاله

طریقه مصرف بره موم طبیعی

اگر در پی آگاهی از طریقه استفاده بره موم عسل به شیوه صحیح هستید لازم است بدانید که خوردن بره موم خام برای معده انسان خوب و قابل هضم نیست و از همین رو پیشنهاد می شود برای مشاهده اثر گذاری آن و درمان بیماری، از انواع نمونه های فرآوری شده آن استفاده شود.

برای خرید بره موم خام یا اطلاع از قیمت بره موم خام به سایت رودین مراجعه کنید.

فوائد استفاده از بره موم و محصولات آن

برای خرید بره موم خام و اصل روی دکمه زیر کلیک کنید.