اخبار

آیا می دانید که با توجه به رونق بسیار خوب صنعت زنبورداری در استان لرستان، امروزه انواع بره موم خالص و اصل توسط مراکز معتبر در این استان، با قیمت خوبی به عرضه رسیده است؟
حتما اگر شما هم از جمله مشتریان و افراد پر و پاقرص مصرف عسل طبیعی بوده باشید، و در سایت های معتبر اینترنتی به دنبال شناخت مراکز معتبر تولیدی انواع عسل طبیعی هستید، حتما نام عسل لرستان را به عنوان مرغوبترین عسل تولیدی در کشور، دیده و شنیده اید.
بله خوشبختانه امروزه استان لرستان توانسته به دنبال دارا بودن طبیعتی بکر و استعدادی خارق العاده در اکثر مناطق خود، امروزه زنبوردارانی فعال را دارا باشد که جایگاه بسیار مناسبی را به این استان در تولید فرآورده های زنبورعسل بخشیده اند.
بره موم یکی از فرآورده های بسیار ارزشمند در صنعت زنبورداری بوده که مانند عسل طبیعی، در داخل کندو تشکیل گردیده و علاوه بر نقش فزاینده ای که در جلوگیری از شیوع بیماری و آفت به داخل کندو داشته، می تواند برای انسان ها نیز از خواص منحصربفرد دارویی و درمانی به عنوان یک داروی گیاهی، برخوردار باشد.

نقش بره موم در کندو عسل

بره موم، ماده ای چسبناک و تولید شده از صمغ و رزین گیاهان بوده که عمدتا در محل ورود زنبورها به داخل کندو، وجود داشته است و به سبب خواصی چون ضدآلودگی و ضدباکتریایی که داشته، می تواند در ضدعفونی کردن کندو عسل و پاهای زنبورهای دائم در حال رفت و آمد، نقش بسزایی را دارا باشد.
اما این امر تنها نقش بره موم در کندو نبوده و باید گفت که زنبورهای کارگر که درزهای موجود در کندو عسل را به عنوان یک تهدید برای کندو و زنبورهای دیگر دانسته اند و به خصوص در فصل زمستان، توانسته اند دریچه پرواز کندو عسل را تنگ تر نموده باشند و حتی در ترمیم شکستگی های موجود در کندوهای چوبی نیز، از این ماده بهره برده اند.
حالا که متوجه نقش مفید کندو عسل در داخل کندو شدید، آیا می دانید که مصرف بره موم، می تواند خواص درمانی مفیدی را برای انسان ها داشته باشد؟

چرا بره موم مصرف کنیم؟

زنبورداران عمدتا با استفاده از تله هایی، اقدام به جمع آوری بره موم از کندو عسل نموده اند و به سبب آنکه بیشتر با بدن انسان ها سازگار بوده و از مواد موثره ی بیشتری نیز برخوردار باشد، عمدتا آن را به صورت پودر و عصاره هایی به بازار عرضه داشته اند.
باید بدانید که مصرف یک بره موم تازه و خالص که از مراکز معتبر فروش خریداری شده باشد، می تواند خواص مفید دارویی و درمانی ذیل را داشته باشد:

  • مصرف بره موم می تواند در درمان مشکلات گوارشی موثر باشد.
  • بره موم در جلوگیری از تومورهای سرطانی و درمان سرطان، بسیار زیاد موثر بوده، چرا که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی بوده است.
  • بره موم کاهش دهنده فشار خون و کلسترول بالای خون می باشد.
  • بره موم می تواند در درمان مشکلات دهان و دندان مانند آفت دهان، موثر باشد.
  • بره موم می تواند منجر به برطرف شدن انگل و کرم معده و روده گردد.

برای آنکه در استان لرستان، بهترین و خالص ترین بره موم را با قیمت خوبی خریداری کنید، می توانید با مشاورین فروش محصولات زنبورعسل ایرانی در استان لرستان، ارتباط مستقیم داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید