اخبار
82

امروزه زنبورداران انواع عصاره های الکلی، آبی و روغنی بره موم را روانه بازارهای فروش نموده اند که مصرف آنها می تواند خاصیت درمانی و دارویی مفیدی را برای انسان ها دارا باشد.
بره موم ماده ای بسیار مهم در کندو عسل به شمار آمده که با توجه به دارا بودن خواص ضدباکتریایی و ضدانگلی که داشته، مانع از شیوع انواع بیماری ها و آفت ها به داخل کندو گردیده است و در تنگ نمودن دریچه های پرواز در فصل زمستان هم، از نقش خوبی برخوردار می باشد.
باید بدانید که این زنبورهای کارگر بوده که توسط جمع آوری رزین و صمغ گیاهان به همراه بزاق دهان خود و مخلوطی از گرده و موم، ماده ای تیره رنگ و چسبناک با نام بره موم را تولید کرده اند که گفتنی است امروزه با نشان دادن خواص آنتی اکسیدانی از خود، می تواند برای درمان بسیاری از بیماری ها نیز موثر باشد.

تولید عصاره بره موم

خود بره موم ماده ای بوده که اگر بخواهد به همان شکل برای انسان ها به مصرف برسد، از عملیات هضم و دفع خوبی در بدن انسان مواجه نخواهد شد و نمی تواند مواد موثره ی مطلوبی را دارا باشد.
گفتنی است که زنبورداران با قرار دادن بره موم در حلال هایی چون الکل، آب و روغن، توانسته اند مواد موثره ی با درصد بالاتری را از بره موم بدست بیاورند و آن را به صورت پودر و انواع عصاره های ذیل، به عرضه برسانند:

  1. عصاره آبی بره موم.
  2. عصاره الکلی بره موم.
  3. عصاره روغنی بره موم.

شایان ذکر که عصاره الکلی بره موم، از مواد موثره ی بیشتری برخوردار بوده و برای آنکه خواص و ترکیبات بره موم پس از مدتی از میان نرود و حمل و نگهداری آن آسان گردد، امروزه از عصاره روغنی بره موم که حلال هایی چون روغن هسته هلو و بادام داشته، جهت تولید فرآوره هایی چون کرم بره موم و حتی قرص و کپسول بره موم، بهره برده اند.
حال آیا می دانید که به طور کلی، مصرف عصاره یا هر یک از فرآوره های بره موم، چه فواید و خاصیت دارویی را داشته اند؟

خاصیت دارویی مصرف بره موم

همانطور که متوجه شدید، بره موم حاوی ترکیباتی سرشار از خواصی چون، ضدباکتریایی، ضدانگل و آنتی اکسیدانی بوده که خب علاوه بر نقش مفیدی که در کندو عسل داشته، می تواند برای انسان ها هم از خواص مفید درمانی برخوردار باشد.
به طور کلی شاید از مهم ترین خواص مصرف بره موم، می تواند به خاصیت بالای ضدسرطانی آن اشاره داشت که توانسته مانع از تشکیل رادیکال های آزاد در بدن افراد گردد و از عهده این امر، به خوبی برآمده است.
مصرف فرآوره ای چون کپسول بره موم هم، علاوه بر خاصیت ضدسرطانی، می تواند در درمان مشکلات قلبی و گوارشی از خواص درمانی منحصربفردی برخوردار باشد و کرم بره موم، خواص مفید درمانی را برای مشکلات پوستی افراد به دنبال داشته است.
شایان ذکر که مصرف عصاره و یا فرآوره های بره موم، هیچگونه آثار و عوارضی را برای افراد به دنبال نداشته و تمامی گروه های سنی می توانند بره موم خالص و اصل را مصرف کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید